Ciekawe książki

Ciekawe książki

Lubicie klimaty staropolskie w książkach i jakie znacie najlepsze tytuły, oczywiście poza klasyką literatury?

Oleczka1

Posty: 5

 
Historyczne, obyczajowe sagi to nisza na polskim rynku wydawniczym, ale Pani Monika widać przełamała pewien schemat. Mam nadzieję, że na dłużej.

Franko99

Posty: 15

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

dawid123

Posty: 9

 
Skończyłam sagę Dwór w Czartorowiczach – Nowe Pokolenie i jestem zachwycona językiem. Czasy Powstania Styczniowego, wolne życie szlachty, mnóstwo ciekawych postaci. Powiedziałabym romans szlachecki, jakaś nostalgia za minionymi czasami. Lektura dla romantyczek moim zdaniem :)

muzyczny55

Posty: 23

 
Fajny temat i ciekawe lektury. Lubię najbardziej książki z ciekawymi dialogami, a nie tylko opisami przyrody, a te, które polecacie raczej się w ten trend wpisują. Dzięki jeszcze raz.

znamsienatym

Posty: 23

 
Dobry autor najczęściej się specjalizuje, a u pani Moniki Rzepieli to widać wyraźnie. Z tego powodu dołączę się do poleceń, bo warto promować lekkie pióro.

englandrm

Posty: 7

 
Też jestem zapisana właśnie do newsletterów redakcyjnych i dopytuję czasami o promocje na konkretnych autorów. Wydawnictwa dla pasjonatów dają od czasu do czasu rabaty.

mniszek67

Posty: 7

 
Załóżcie sobie przypomnienia wydawnicze, bo się opłaca. Przy wydaniach kontynuacji można zyskać na tym rabaty.

Wariat

Posty: 3

 
Lubię podejmować wyzwania czytelnicze. Nie lubię też cykli niezakończonych, bo trochę się przejechałam na podobnych.

Wariat

Posty: 11

 
Zaczynam czytać od debiutów autorów i nigdy mnie takie podejście nie zawiodło przyznam szczerze.

Ryszardzik3

Posty: 9